ZAMONTUJ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ Z DOTACJĄ, CZYLI ZNACZNIE TANIEJ

DOFINANSOWANIE

Instalacja PV z dofinansowaniem dla domów

Skorzystaj z atrakcyjnych warunków dofinansowania do budowy instalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych. Jesteś posiadaczem domu i myślisz o inwestycji w panele PV? Skontaktuj się z doradcą Multisolar. Pomożemy Ci nie tylko w doborze optymalnego rozwiązania i jego montażu, ale także poinformujemy o najbardziej opłacalnych dla Ciebie metodach finansowania tego rodzaju przedsięwzięcia oraz zajmiemy się nim od strony formalnej. 

Programy regionalne

Programy regionalne to jedna z opcji pozyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej – zależna od miejscowości lub gminy, w której zlokalizowana jest Twoja nieruchomość. 

Tego rodzaju formy finansowania inwestycji w instalacje PV realizowane są za pośrednictwem Urzędu Miasta lub gminy, ale także Urzędu Wojewódzkiego lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Chcesz dowiedzieć się, jakie fundusze możesz pozyskać na swoje przedsięwzięcie? Masz wątpliwości odnośnie wyboru programu lub nie wiesz która opcja będzie dla Ciebie bardziej korzystna? Skontaktuj się z doradcą Multisolar i poznaj możliwości pozyskania dofinansowania dla Twojej inwestycji oraz jej wymagania formalne. 

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze kierowany jest do osób fizycznych, a jego celem jest poprawa efektywności energetycznej domów prywatnych oraz zniwelowanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. 

W ramach projektu – w najwyższym progu dofinansowania możemy uzyskać nawet 50 000 zł wsparcia – inwestując w pompę ciepła oraz instalację fotowoltaiczną. 

Nabór wniosków w ramach programu ma charakter ciągły – sam projekt będzie z kolei realizowany do 30. czerwca 2027 roku. Wnioski o przyznanie dotacji należy składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, odpowiednio dla lokalizacji posiadanej nieruchomości, której dotyczy wniosek lub online. Mogą dokonać tego właściciele i współwłaściciele budynku.

Chcesz skorzystać z programu Czyste Powietrze? Eksperci Multisolar pomogą Ci wypełnić stosowny wniosek i pozyskać dotację na Twoją instalację PV.

Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna to możliwość odliczenia od podstawy podatku PIT kosztów poniesionych na panele fotowoltaiczne. Z ulgi skorzystać mogą wyłącznie: właściciel lub współwłaściciel domu prywatnego, który poniósł stosowne koszty i zdecydował się na inwestycję.

Ulgę należy zastosować podczas dokonywania rocznego rozliczenia zeznania podatkowego – co ważne odliczyć można wyłącznie inwestycje zakończone w ciągu 3 lat.  

Chcesz rozliczyć poniesione koszty w ramach ulgi termomodernizacyjnej? Eksperci Multisolar podpowiedzą Ci, jak to zrobić.

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Pomożemy Ci na każdym etapie inwestycji w fotowoltaikę – skontaktuj się z nami, by skorzystać z bezpłatnej konsultacji w zakresie najbardziej opłacalnego dofinansowania do instalacji PV.