ZAMONTUJ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ Z DOTACJĄ, CZYLI ZNACZNIE TANIEJ

DOFINANSOWANIE

Instalacja PV z dofinansowaniem dla domów

Skorzystaj z atrakcyjnych warunków dofinansowania do budowy instalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych. Jesteś posiadaczem domu i myślisz o inwestycji w panele PV? Skontaktuj się z doradcą Multisolar. Pomożemy Ci nie tylko w doborze optymalnego rozwiązania i jego montażu, ale także poinformujemy o najbardziej opłacalnych dla Ciebie metodach finansowania tego rodzaju przedsięwzięcia oraz zajmiemy się nim od strony formalnej. 

Programy regionalne

Programy regionalne to jedna z opcji pozyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej – zależna od miejscowości lub gminy, w której zlokalizowana jest Twoja nieruchomość. 

Tego rodzaju formy finansowania inwestycji w instalacje PV realizowane są za pośrednictwem Urzędu Miasta lub gminy, ale także Urzędu Wojewódzkiego lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Chcesz dowiedzieć się, jakie fundusze możesz pozyskać na swoje przedsięwzięcie? Masz wątpliwości odnośnie wyboru programu lub nie wiesz która opcja będzie dla Ciebie bardziej korzystna? Skontaktuj się z doradcą Multisolar i poznaj możliwości pozyskania dofinansowania dla Twojej inwestycji oraz jej wymagania formalne. 

Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze kierowany jest do osób fizycznych, a jego celem jest poprawa efektywności energetycznej domów prywatnych oraz zniwelowanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. 

W ramach projektu – w najwyższym progu dofinansowania możemy uzyskać nawet 50 000 zł wsparcia – inwestując w pompę ciepła oraz instalację fotowoltaiczną. 

Nabór wniosków w ramach programu ma charakter ciągły – sam projekt będzie z kolei realizowany do 30. czerwca 2027 roku. Wnioski o przyznanie dotacji należy składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, odpowiednio dla lokalizacji posiadanej nieruchomości, której dotyczy wniosek lub online. Mogą dokonać tego właściciele i współwłaściciele budynku.

Chcesz skorzystać z programu Czyste Powietrze? Eksperci Multisolar pomogą Ci wypełnić stosowny wniosek i pozyskać dotację na Twoją instalację PV.

Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna to możliwość odliczenia od podstawy podatku PIT kosztów poniesionych na panele fotowoltaiczne. Z ulgi skorzystać mogą wyłącznie: właściciel lub współwłaściciel domu prywatnego, który poniósł stosowne koszty i zdecydował się na inwestycję.

Ulgę należy zastosować podczas dokonywania rocznego rozliczenia zeznania podatkowego – co ważne odliczyć można wyłącznie inwestycje zakończone w ciągu 3 lat.  

Chcesz rozliczyć poniesione koszty w ramach ulgi termomodernizacyjnej? Eksperci Multisolar podpowiedzą Ci, jak to zrobić.

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Pomożemy Ci na każdym etapie inwestycji w fotowoltaikę – skontaktuj się z nami, by skorzystać z bezpłatnej konsultacji w zakresie najbardziej opłacalnego dofinansowania do instalacji PV.

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Doradzimy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojej firmy!

Chcę otrzymywać połączenia głosowe na podany przeze mnie numer telefonu celem otrzymania informacji handlowej.
Chcę otrzymywać informacje handlowe na mój adres mailowy lub na mój numer telefonu podany w formularzu kontaktowym.