Panele fotowoltaiczne dla firmy z natury

Od A do Z – zajmiemy się Twoją inwestycją w panele fotowoltaiczne dla firmy. Doradzimy i pomożemy Ci uzyskać korzystne finansowanie instalacji fotowoltaicznej. 

Panele fotowoltaiczne dla firmy

Przykładowy rachunek w firmie zasilanej z natury

W firmie zasilanej z natury przez panele fotowoltaiczne, cena prądu jest korzystna. Przykładowy miesięczny rachunek za prąd dla firmy w budynku o powierzchni 500 m.kw. to 23,75 zł miesięcznie (285 zł rocznie). 

Oszczędności na comiesięcznych rachunkach za prąd pozwalają pokryć część rat kredytu na panele fotowoltaiczne. Dla lepszego poglądu zwrotu z inwestycji w panele fotowoltaiczne, przygotowaliśmy na naszej stronie kalkulator rat.

485,04 zł

rocznie

40,42 zł

miesięcznie

Panele fotowoltaiczne dla firmy

Panele fotowoltaiczne dla firmy z MultiSolar.pl

Elektrownie słoneczne cieszą się coraz większą popularnością, dzieje się tak głównie ze względu na szybko zwiększające się ceny energii elektrycznej. Odnawialne źródła energii nie są polecane jedynie właścicielom domów jednorodzinnych, to także świetna propozycja dla firm. Przedsiębiorcy zajmujący różnymi branżami coraz chętniej podejmują decyzję o montażu instalacji fotowoltaicznych w swoich firmach, gdyż takie inwestycje przynoszą wiele korzyści. Nie tylko można w ten sposób zadbać o środowisko, ale również zmniejszyć koszty prowadzenia działalności.

Zobacz wybrane realizacje paneli fotowoltaicznych
dla firmy

Panele fotowoltaiczne dla domu - wybrane realizacje 1
Panele fotowoltaiczne dla firm produkcyjnych

Zapytaj o panele fotowoltaiczne dla Twojej firmy

Umów rozmowę z doradcą MultiSolar i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Ocenimy Twoją sytuację i uwarunkowania techniczne, zaplanujemy odpowiednie wymiary i moc instalacji, oszacujemy cenę.

Doradzimy również w kwestii finansowania i dofinansowania paneli fotowoltaicznych dla firmy.

Panele fotowoltaiczne dla firm
Panele fotowoltaiczne dla firm realizacje

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy z natury

Wybierając fotowoltaikę dla firmy, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z profilem energetycznych przedsiębiorstwa. Profil jest ten schematem użytkowania energii elektrycznej, różni się on od tego w przypadku gospodarstwa domowego.

Głównie firmy rozpoczynają pracę rano i kończą po popołudniu, z tego względu w tym czasie istnieje zapotrzebowanie na prąd, kiedy to właśnie elektrownia słoneczna jest w stanie go produkować. Fotowoltaika dla firm jest opłacalną inwestycją, pomagającą ograniczyć konieczność pobierania z sieci prądu, co znacznie zredukuje wysokość rachunków.

Panele fotowoltaiczne dla firm to korzyści z natury

Ze względu na nowelizację ustawy OZE, podmioty, które prowadzą swoją działalność gospodarczą, mogą skorzystać z tak zwanego systemu upustów. W ten sposób właściciele firm mogą oddawać nadwyżki wyprodukowanej energii do sieci, gdzie będą przechowywane, po czym odebrać je, kiedy nastąpi niedobór energii słonecznej, na przykład w okresie zimowym czy w trakcie pochmurnych dni. Dzięki pakietowi prosumenckiemu przedsiębiorca może użyć prądu na swoje własne cele. Trzeba jednak pamiętać, że ustawa dotyczy jedynie instalacji fotowoltaicznych do mocy 50 kW.

Fotowoltaika dla firm, czyli niezależność energetyczna

Decyzja o wybraniu elektrowni słonecznej pozwala na uzyskanie niezależności energetycznej przedsiębiorstwa. Niekiedy dochodzi do przeciążenia sieci, wówczas firmom nakładane są pewne ograniczenia, jeśli chodzi o pobór energii.

Jeśli przedsiębiorstwo posiada instalację fotowoltaiczną, nie musi się tym w ogóle przejmować. Firma jest w stanie sama wyprodukować energię, która będzie wykorzystywana na jej potrzeby. Nie występują więc ewentualne straty spowodowane przez niedobór prądu, a oprócz tego przedsiębiorca może jeszcze zarobić na odsprzedaży energii.

Odsprzedaż energii do sieci

Firmy mogą również tak samo, jak właściciele domów jednorodzinnych, podłączyć swoją instalację fotowoltaiczną do sieci dystrybucyjnej. Ilość niewykorzystanej przez potrzeby przedsiębiorstwa energii może zostać odsprzedana do Zakładu Energetycznego po cenie hurtowej, jaka obowiązuje w aktualnym kwartale. Dzięki tym regulacjom zielona energia dla firm stała się inwestycją opłacalną i coraz chętniej wybieraną przez wiele różnych branż.

Energia w firmie tańsza z natury

Panele fotowoltaiczne dla firm pozwalają zmniejszyć ponoszone przez przedsiębiorstwo koszty, między innymi związane z energią elektryczną. Dużym zużyciem energii odznaczają się przede wszystkim firmy o sporych magazynach, halach produkcyjnych czy budynkach biurowych. Posiadanie sporych obiektów wiąże się z ponoszeniem dużych kosztów prowadzenia działalności, właśnie ze względu na wysokość rachunków za prąd.

Fotowoltaika polecana jest nie tylko dużym, ale również mniejszym firmom, dla których ta inwestycja jest również opłacalna. Odpowiednio wybrana instalacja, która spełni potrzeby przedsiębiorstwa, będzie produkowała taką ilość prądu, która starczy na bieżące potrzeby firmy. Dzięki panelom słonecznym przedsiębiorca może obniżyć swoje rachunki za prąd nawet o 90 procent.

Jaki jest koszt budowy instalacji fotowoltaicznej?

Montaż oraz podłączenie paneli słonecznych nie jest tak kosztownym wydatkiem, jak w przypadku instalacji elektrowni słonecznej na domu jednorodzinnym. Mniejsze koszty wynikają przede wszystkim z wielkości systemu. Im większa jest jego moc, tym mniejszy koszt zamontowania jednego kilowata. Przedsiębiorstwa charakteryzują się sporym zapotrzebowaniem na energię, z tego względu cała moc instalacji fotowoltaicznej musi wynosić minimum 10 kW. Taka inwestycja powinna być traktowana jako środek trwały i należy ją amortyzować, pomniejszając kwotę odprowadzenia podatku.

 

Czy firma może ubiegać się o dofinansowanie inwestycji w fotowoltaikę?

Instalację elektrowni słonecznej można dofinansować, na przykład korzystając z Regionalnych Programów Operacyjnych. Wszystkie województwa mają swoje własne programy obejmujące energetykę ekologiczną. Oprócz tego środki można uzyskać również z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, który jest prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Firmy mogą więc liczyć na wiele rodzajów dofinansowań, które pomogą zmniejszyć koszty wynikające z podjęcie się inwestycji w fotowoltaikę.

Sprawdź usługi MultiSolar dla firmy

Oferujemy kompleksowy zakres usług w zakresie instalacji paneli fotowoltaicznych. Czy potrzebujesz instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy, domu, wspólnoty mieszkaniowej, czy w gospodarstwie rolnym ? zajmiemy się kompleksowo Twoją inwestycją w fotowoltaikę od A do Z.

W razie potrzeby pomożemy również w uzyskaniu korzystnego finansowania. 

Panele fotowoltaiczne z Multi Solar to:

Energia z natury

Twoja firma, dom, gospodarstwo rolne, czy też spółdzielnia mieszkaniowa – zasilane z natury.

Oszczędności z natury

Nawet ponad 93% niższy rachunek za prąd. Zwrot inwestycji z natury
nawet w 5-6 lat. 

Chcesz oszczędzać ponad 93%
na każdym rachunku za prąd?

Gwarancja na panele fotowoltaiczne dla domu

Ważna jest gwarancja – producenci paneli fotowoltaicznych oferujący 20-25-letnią gwarancję są godni polecenia. Ich produkty są mocne, wytrzymałe, a w razie technicznych problemów, możemy liczyć na serwis.

Dłuższa gwarancja oznacza dobre zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi – np. z powodu dużej ilości śniegu / wiatru. W parze z gwarancją najczęściej idą certyfikaty poświadczające jakość paneli fotowoltaicznych domu. Na to warto zwrócić uwagę.

 

Jak działamy?

Zobacz, jak działamy, aby dostarczyć Ci rozwiązania starannie dopasowane do Twoich potrzeb.

Analizujemy

Sprawdzamy dokładnie Twoją sytuację i uwarunkowania techniczne.

Doradzamy

Na podstawie analizy doradzamy najkorzystniejsze rozwiązania dla Ciebie.

Łączymy

Gdy już wszystko jest starannie zaplanowane, łączymy Twoją sieć ze słońcem.

Z natury korzyści
dla Ciebie

 Dzięki energii ze słońca oszczędzasz  co miesiąc nawet
ponad 93% na rachunkach za prąd.

Panele fotowoltaiczne dla firmy z MultiSolar.pl

Chcąc podjąć się takiej inwestycji, najlepiej wybrać profesjonalną firmę, zapewniającą kompleksową obsługę. Firma MultiSolar zapewnia wsparcie na wszystkich etapach inwestycji, pomaga w uzyskaniu dofinansowania, dobraniu idealnego systemu i jego montażu. Co ważne, montuje urządzenia jedynie najwyżej jakości w przystępnej cenie, takich firm jak: JaSolar, Qcells, Risen. MultiSolar zapewnia opracowanie indywidualnej oferty, która będzie spełniała wszelkie potrzeby przedsiębiorstwa.

Energia z natury jest dla Ciebie

Wykorzystaj nieskończoną energię słońca.

Włącz energię z natury z MultiSolar.pl

Porozmawiaj z DoradcąZobacz Blog Multisolar

Z natury dla znajomych

Podziel się ze znajomymi energią z natury