Panele fotowoltaiczne dla rolników z natury

Od A do Z – zajmiemy się inwestycją w panele fotowoltaiczne dla rolników. Doradzimy i pomożemy Ci uzyskać korzystne finansowanie instalacji fotowoltaicznej. 

Panele fotowoltaiczne dla rolników

Przykładowy rachunek w gospodarstwie zasilanym z natury

Panele fotowoltaiczne dla rolników to czyste korzyści. W gospodarstwie rolnym zasilanym z natury przez panele fotowoltaiczne, cena prądu jest korzystna. Przykładowy miesięczny rachunek za prąd dla gospodarstwa rolnego to 23,75 zł miesięcznie (285 zł rocznie). 

Oszczędności na comiesięcznych rachunkach za prąd pozwalają pokryć część rat kredytu na panele fotowoltaiczne. Dla lepszego poglądu zwrotu z inwestycji w panele fotowoltaiczne, przygotowaliśmy na naszej stronie kalkulator rat.

285 zł

rocznie

23,75 zł

miesięcznie

Panele fotowoltaiczne dla rolników

Panele fotowoltaiczne dla rolników z MultiSolar.pl

Tematem fotowoltaiki interesuje się coraz więcej osób. Powodem tego jest przede wszystkim to, iż jest to skuteczne, a zarazem niezawodne rozwiązanie inwestycyjne. Zielona energia zaczyna być doceniana również przez niektórych rolników, którzy chcą zapewnić swojego gospodarstwu rolnemu tanią energię.

Energia ze słońca to nieskończone źródło niemal bezpłatnego prądu.

Zobacz wybrane realizacje paneli fotowoltaicznych
dla rolników

Panele fotowoltaiczne dla rolników wielkopolskie
Panele fotowoltaiczne dla rolników 5

Zapytaj o panele fotowoltaiczne dla Twojego gospodarstwa

Umów rozmowę z doradcą MultiSolar i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Ocenimy Twoją sytuację i uwarunkowania techniczne, zaplanujemy odpowiednie wymiary i moc instalacji, oszacujemy cenę.

Doradzimy również w kwestii finansowania i dofinansowania paneli fotowoltaicznych dla gospodarstwa rolnego, plantacji.

Panele fotowoltaiczne dla rolników 4
Panele fotowoltaiczne dla rolników wielkopolskie

Dofinansowania dla rolników do instalacji fotowoltaicznej

Rolnicy mogą skorzystać ze wsparcia udzielanego przez fundusze europejskie i krajowe, dzięki którym można znacząco obniżyć koszty związane z projektem i wykonaniem instalacji. Osoby prowadzące gospodarstwa rolne, mogą skorzystać z różnych form pomocy, muszą jednak spełniać pewne podstawowe wymagania. Inwestycja w energię słoneczną jest dla rolników niezwykle opłacalna i pozwoli znacząco obniżyć koszty, wynikające z funkcjonowania gospodarstwa.

Jakie programy wsparcia zostały udostępnione rolnikom?

Ulga w podatku rolniczym wynosząca 25%

Ulga dla rolnika decydującego się na inwestycję w panele słoneczne, przyznawana jest po ukończeniu instalacji. Właściciel gospodarstwa rolnego może odliczyć 1/4 kwoty instalacji słonecznej od należnego podatku rolnego, jest to 20 procent ulgi od poniesionych nakładów inwestycyjnych, które zostały udokumentowane rachunkami.

Co ważne, wielkość ulgi inwestycyjnej, jeśli nie zostanie wykorzystana przez rolnika, może przejść na jego następców, przy czym musi zostać rozliczona w ciągu 15 lat, od ukończenia instalacji fotowoltaicznej. Warto pamiętać o tym, iż ulga obowiązuje jedynie na terenie gminy, w której podjęta została inwestycja. A z ulgi może skorzystać rolnik, w przypadku kiedy instalacja fotowoltaiczna, nie była we wcześniejszym okresie już dofinansowana.

Agroenergia

Agroenergia jest to program oferowany przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej proponowany rolnikom indywidualnym, czyli każdej osobie fizycznej, która jest właścicielem, użytkownikiem wieczystym albo samoistnym posiadaczem czy dzierżawcą nieruchomości rolnych. Jednakże łączna powierzchnia użytków rolnych, nie może być większa niż 300 ha. Rolnik musi również od 5 lat zamieszkiwać daną gminę, na jakiej terenie zlokalizowana jest nieruchomość rolna, która jest częścią gospodarstwa rolnego. Osoba zajmująca się gospodarstwem, musi również przez okres 5 lat prowadzić je osobiście.

Szacowany budżet przeznaczony na ten program w latach jego trwania, czyli 2019-2025 to 200 mln, z których 80 mln ma być przeznaczone na wsparcie rolników, czyli dotacje, a 120 mln na pożyczki dla właścicieli gospodarstw rolnych. Wysokość dofinansowania pod postacią dotacji, może pokryć do 40 procent kosztów kwalifikowanych, natomiast pożyczka aż do 100 procent tych kosztów, a kwota pożyczki oscyluje w granicy 100 tys. do 2 mln złotych.

80 mln zł

na dotacje dla rolników

120 mln zł

na pożyczki dla rolników

Dofinansowanie na panele fotowoltaiczne dla rolników z programu Agroenergia 2019 – 2025

Program Agroenergia obejmuje mikroinstalacje o mocy maksymalnej do 50 kwp, a także instalacje o mocy od 50 kwp do 1mwp.

Całkowity koszt inwestycyjny nie może być wyższy od 2,5 mln złotych. Nabór wniosków przeprowadzany jest w trybie ciągłym. Warto wiedzieć, że ulga inwestycyjna nie przysługuje w przypadku, kiedy wydatki poniesione w związku z budową instalacji słonecznej, zostały sfinansowane przez wykorzystanie preferencyjnych pożyczek, dotacji czy kredytów, które pochodzą ze środków publicznych. Decyzję o przyznaniu bądź odrzuceniu wniosku wydaje wójt, a rolnicy płacący podatek Vat mają możliwość odliczenia całości podatku Vat od instalacji. Niestety nie można łączyć ulgi rolnej z programem Agroenergia czy programem Mój Prąd.

 

Sprawdź usługi MultiSolar dla rolników

Oferujemy kompleksowy zakres usług w zakresie instalacji paneli fotowoltaicznych. Czy potrzebujesz instalacji fotowoltaicznej dla gospodarstwa rolnego, domu, firmy, wspólnoty mieszkaniowej ? zajmiemy się kompleksowo Twoją inwestycją w fotowoltaikę od A do Z.

W razie potrzeby pomożemy również w uzyskaniu korzystnego finansowania. 

Panele fotowoltaiczne z Multi Solar to:

Energia z natury

Twoje gospodarstwo rolne, dom, firma, czy też spółdzielnia mieszkaniowa – zasilane z natury.

Oszczędności z natury

Nawet ponad 93% niższy rachunek za prąd. Zwrot inwestycji z natury
nawet w 5-6 lat. 

Chcesz oszczędzać ponad 93%
na każdym rachunku za prąd?

Fotowoltaika dla gospodarstwa – rolnik jako prosument

Dzięki nowelizacji ustawy OZE przedsiębiorcy stali się tak samo, jak osoby fizyczne, prosumentami. Z tego względu wszelkie nadwyżki energii są przechowywane w sieci elektroenergetycznej u operatorów, a w razie potrzeby, właściciel gospodarstwa rolnego może je odebrać na własne potrzeby. Korzyści wynikające z takie rozwiązania są ogromne i z pewnością docenią je wszystkie osoby, które zdecydowały się na instalację paneli słonecznych. Wytworzona przez instalację nadwyżka energii zostaje odebrane bez żadnych opłat, a rolnik może ją odebrać w dowolnym momencie, kiedy zapotrzebowanie gospodarstwa na energię wzrośnie (np. po zainwestowaniu w nowe urządzenia).

Jak działamy?

Zobacz, jak działamy, aby dostarczyć Ci rozwiązania starannie dopasowane do Twoich potrzeb.

Analizujemy

Sprawdzamy dokładnie Twoją sytuację i uwarunkowania techniczne.

Doradzamy

Na podstawie analizy doradzamy najkorzystniejsze rozwiązania dla Ciebie.

Łączymy

Gdy już wszystko jest starannie zaplanowane, łączymy Twoją sieć ze słońcem.

Z natury korzyści
dla Ciebie

 Dzięki energii ze słońca oszczędzasz  co miesiąc nawet
ponad 93% na rachunkach za prąd.

Panele fotowoltaiczne dla rolników z MultiSolar.pl

Aby wybrać instalację, która sprosta wszystkim wymaganiom gospodarstwa rolnego, najlepiej skonsultować się z profesjonalną firmą. Multisolar pomoże w podjęciu najlepszej decyzji co do wyboru rodzaju i mocy paneli słonecznych, które sprostają zapotrzebowaniu energetycznemu gospodarstwa. Nasi specjaliści doradzą i okażą wsparcie podczas wyboru instalacji, ale także uzyskaniu na nią właściwego dofinansowania i montażu.

MultiSolar to wieloletnie doświadczenie, kompleksowa obsługa, jedynie najwyższej klasy panele oraz inwertery, a także szybki i sprawny montaż. Dzięki opracowaniu indywidualnej oferty, można znacząco obniżyć koszty wynikające z prowadzenia gospodarstwa rolnego, a także liczyć na szybki zwrot całej inwestycji. Fotowoltaika jest z pewnością przyszłością nowoczesnego rolnictwa, a wybór energii z natury niesie ze sobą wiele korzyści.

Energia z natury jest dla Ciebie

Wykorzystaj nieskończoną energię słońca.

Włącz energię z natury z MultiSolar.pl

Porozmawiaj z DoradcąZobacz Blog Multisolar

Z natury dla znajomych

Podziel się ze znajomymi energią z natury