Panele fotowoltaiczne dla wspólnoty mieszkaniowej z natury

Od A do Z – zajmiemy się Twoją inwestycją w panele fotowoltaiczne dla wspólnoty mieszkaniowej. Doradzimy i pomożemy Ci uzyskać korzystne finansowanie instalacji fotowoltaicznej. 

Panele fotowoltaiczne do domu

Przykładowy rachunek wspólnoty mieszkaniowej zasilanej z natury

Panele fotowoltaiczne dla wspólnoty mieszkaniowej to czyste korzyści. Dla wspólnoty zasilanej z natury przez panele fotowoltaiczne, cena prądu jest korzystna. Przykładowy miesięczny rachunek za prąd dla wspólnoty mieszkaniowej to 68,79 zł miesięcznie (825,48 zł rocznie). 

Oszczędności na comiesięcznych rachunkach za prąd pozwalają pokryć część rat kredytu na panele fotowoltaiczne. Dla lepszego poglądu zwrotu z inwestycji w panele fotowoltaiczne, przygotowaliśmy na naszej stronie kalkulator rat.

825,48 zł

rocznie

68,79 zł

miesięcznie

Panele fotowoltaiczne dla wspólnoty mieszkaniowej

Panele fotowoltaiczne dla wspólnoty mieszkaniowej
z MultiSolar.pl

Bardzo duża ilość wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych wybiera właśnie montaż instalacji fotowoltaicznej. Taka inwestycja wpływa znacząco na zmniejszenie kosztów wynikających z używania energii elektrycznej, w częściach wspólnych budynku. Spore przestrzenie dachowe są świetnym miejscem na montaż paneli słonecznych, które przez wiele lat mogą służyć mieszkańcom bloków. Dachowe instalacje fotowoltaiczne wytwarzające energię, pozwalają na zasilenie wszystkich części wspólnych budynku (oświetlenie terenu zewnętrznego, klatek, parkingu itp.). Za pomocą montażu elektrowni słonecznej można zmniejszyć koszt energii elektrycznej części wspólnych, nawet o 90 procent.

Warto oszacować korzyści i zainwestować w panele fotowoltaiczne dla wspólnoty mieszkaniowej, czyli energię z natury.

Energia ze słońca to nieskończone źródło niemal bezpłatnego prądu.

Zobacz wybrane realizacje paneli fotowoltaicznych
dla wspólnoty mieszkaniowej

Panele fotowoltaiczne dla domu - wybrane realizacje 1
Panele fotowoltaiczne dla domu - wybrane realizacje 2

Zapytaj o panele fotowoltaiczne dla Twojej wspólnoty mieszkaniowej

Umów rozmowę z doradcą MultiSolar i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Ocenimy Twoją sytuację i uwarunkowania techniczne, zaplanujemy odpowiednie wymiary i moc instalacji, oszacujemy cenę.

Doradzimy również w kwestii finansowania i dofinansowania paneli fotowoltaicznych dla domu.

Panele fotowoltaiczne dla domu - wybrane realizacje 3
Panele fotowoltaiczne dla wspólnoty mieszkaniowej

Instalacja fotowoltaiczna dla wspólnoty mieszkaniowej z natury

Okresowe podwyżki cen prądu obejmują zarówno konsumentów prywatnych, przedsiębiorców, jak i wspólnoty czy spółdzielnie mieszkaniowe. Do kosztów utrzymania części wspólnych można zaliczyć przede wszystkim, te wynikające z ich oświetlenia, działania wind, systemów alarmowych, ogrzewania budynku, wentylacji, klimatyzacji i wiele więcej. Kwoty wydawane na ten cel ulegają częstemu wzrostowi, a dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych można je znacząco obniżyć. Przed montażem takiego systemu, spółdzielnia czy wspólnota mieszkaniowa musi uzyskać status spółdzielni energetycznej. Wyprodukowany prąd może przeznaczyć jedynie na zaspokojenie swoich własnych potrzeb.

 

Dofinansowanie instalacji za pomocą programu Słoneczne Dachy

Wspólnota mieszkaniowa ma możliwość skorzystania z programu Słoneczne Dachy, dzięki któremu można zainwestować w instalację fotowoltaiczną o mocy do 50 kW. Takie systemy zyskały miano mikroinstalacji, co ważne program nie przewiduje żadnych limitów kwoty pożyczki. Kiedy zaciągnięta pożyczka zostanie spłacona, NFOŚiGW umorzy 10 procent całej kwoty pożyczki.

Należy jednak wiedzieć, że z programu mogą skorzystać jedynie wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Osoba fizyczna nie otrzyma pożyczki, nawet w przypadku kiedy będzie chciała zainwestować w panele słoneczne na dachu bloku swojej wspólnoty. Takie pożyczki zostały oprocentowane według stawki WIBOR, czyli nie mniej niż 2 procent w skali roku. Jest to więc jedna z najtańszych propozycji dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Właśnie dlatego, taka inwestycja jest bardzo korzystna. Oprócz tego trzeba wiedzieć, że spłata pożyczki może być rozłożona w taki sposób, aby dla mieszkańców bloków nie była w ogóle odczuwalna. Kiedy pożyczka zostanie już spłacona, będą oni mogli zauważyć znaczne obniżenie rachunków za prąd wykorzystywany w częściach wspólnych.

50 kW

maks. moc instalacji

10%

kwoty pożyczki umorzone

Korzyści programu Słoneczne Dachy

 

Panele fotowoltaiczne dla spółdzielni mieszkaniowych a VAT

Bardzo ważna jest tematyka Vatu od przeprowadzonej instalacji. Aktualnie obowiązuje Vat w wysokości 8 procent, dotyczy instalacji montowanych na budynkach objętych społecznym programem mieszkaniowym. Do tych budynków zalicza się domy o powierzchni do maksymalnie 300 m2, mieszkania o powierzchni użytkowej do 150 m2. Na wysokość stawki Vat wpływa to, czy wytwarzana energia będzie wykorzystywana na potrzeby własne. Stawka 8 procent Vat obejmuje więc wszelkiego rodzaju instalacje dla spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych oraz gospodarstw domowych, gmin, czy pewnych rolników.

Sprawdź usługi MultiSolar dla wspólnot mieszkaniowych

Oferujemy kompleksowy zakres usług w zakresie instalacji paneli fotowoltaicznych. Czy potrzebujesz instalacji fotowoltaicznej dla wspólnot mieszkaniowych  ? zajmiemy się Twoją inwestycją w fotowoltaikę od A do Z.

W razie potrzeby pomożemy również w uzyskaniu korzystnego finansowania. 

Panele fotowoltaiczne z Multi Solar to:

Energia z natury

Twoja wspólnota mieszaniowa, dom, firma, czy też gospodarstwo rolne – zasilane z natury.

Oszczędności z natury

Nawet ponad 93% niższy rachunek za prąd. Zwrot inwestycji z natury
nawet w 5-6 lat.

Chcesz oszczędzać ponad 93%
na każdym rachunku za prąd?

Zalety paneli fotowoltaicznych na dachu bloku

Elektrownia słoneczna zamontowana na dachu bloku niesie ze sobą wiele zalet, przede wszystkim wpływa ona na znaczące obniżenie rachunków za energię elektryczną wykorzystaną przez budynek. Uzyskana z paneli fotowoltaicznych energia może być zużyta jedynie na potrzeby części wspólnej budynki, jednak nie można jej dystrybuować wśród mieszkańców budynku. Takie minielektrownie na dachu to także propozycja niezwykle przyjazna środowisku. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia zieloną energię, która nie niesie ze sobą negatywnych skutków na otaczające środowisko.

Co ważne, energia słoneczna jest nieograniczona, a uzyskany prąd jest czysty, gdyż nie dochodzi do emisji dwutlenku węgla. Jest to więc doskonała opcja, dla osób troszczących się o środowisko i ekologię. Oddając prąd do sieci, można także zmniejszyć zużycie prądu z elektrowni węglowych. Panele pracują w dzień, a w okresach letnich produkują najwięcej energii elektrycznej. W porach zimowych i podczas pochmurnych dni, spółdzielnia ma możliwość pozyskania oddanej nadwyżki z sieci energetycznej, aby pokryć zapotrzebowanie energetyczne wspólnych części budynków. Montaż elektrowni słonecznej jest inwestycją długofalową, aczkolwiek poprawi ona płynność finansową, a ponadto zwiększy wartość budynków.

Jak działamy?

Zobacz, jak działamy, aby dostarczyć Ci rozwiązania starannie dopasowane do Twoich potrzeb.

Analizujemy

Sprawdzamy dokładnie Twoją sytuację i uwarunkowania techniczne.

Doradzamy

Na podstawie analizy doradzamy najkorzystniejsze rozwiązania dla Ciebie.

Łączymy

Gdy już wszystko jest starannie zaplanowane, łączymy Twoją sieć ze słońcem.

Z natury korzyści
dla Ciebie

Dzięki energii ze słońca oszczędzasz  co miesiąc nawet
ponad 93% na rachunkach za prąd.

Panele fotowoltaiczne dla wspólnoty mieszkaniowej z MultiSolar.pl

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zapewniamy szeroki wybór niezbędnych komponentów do sprawnie działającego systemu. Stawiamy przede wszystkim na wysokiej jakości panele słoneczne i inwertery, znanych i najbardziej cenionych marek na rynku.

Gwarantujemy indywidualne podejście do potrzeb wspólnoty mieszkaniowej. Dobierzemy projekt spełniający wszystkie wymagania. Wieloletnie doświadczenie i obszerna wiedza na temat fotowoltaiki jest do Waszej dyspozycji. Zapewniamy kompleksowe usługi, pomoc w uzyskaniu dofinansowania i sprawny montaż instalacji.

Energia z natury jest dla Ciebie

Wykorzystaj nieskończoną energię słońca.

Włącz energię z natury z MultiSolar.pl

Porozmawiaj z DoradcąZobacz Blog Multisolar

Z natury dla znajomych

Podziel się ze znajomymi energią z natury