Pompa ciepła i fotowoltaika

Od A do Z – zajmiemy się Twoją inwestycją w pompę ciepła i panele fotowoltaiczne. Doradzimy i pomożemy Ci uzyskać korzystne finansowanie Twojej inwestycji. 

Panele fotowoltaiczne do domu

Coraz więcej osób decyduje się na zestaw pompa ciepła i fotowoltaika. Obecne trendy popularności sprawiają, że są to rozwiązania już niemal powszechnie znane. Pompa ciepła do wydajnej pracy potrzebuje o wiele więcej energii elektrycznej niż tradycyjne kotły na paliwa stałe. Dlatego też oczywistą inwestycją okazuje się połączenie tych dwóch systemów.

Najbardziej efektywnym, a tym samym najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, jest pompa ciepła. Pompy ciepła przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych, takich jak powietrze, grunt czy woda, na ciepło użytkowe. Ilość ciepła produkowana przez pompę ciepła jest kilkukrotnie większa niż ilość energii elektrycznej pobranej przez urządzenia. Przy zasilaniu pompy ciepła z instalacji fotowoltaicznej produkującej prąd ze słońca, eksploatacja nie tylko nic nie kosztuje, ale jest również całkowicie bezemisyjna!

Dom z pompą ciepła i fotowoltaiką – kalkulator ceny prądu (przykład)

292,56 zł

rocznie

24,38 zł

miesięcznie

pompa ciepła i fotowoltaika

Pompa ciepła

Pompa ciepła to maszyna wyciągająca ciepło z obszarów o niższej temperaturze do obszarów o temperaturze zdecydowanie wyższej. Jest to proces odwrotny do naturalnego przepływu ciepła, dlatego też jest on możliwy tylko dzięki zastosowaniu zewnętrznej energii mechanicznej. Jest to urządzenie, które energii cieplnej nie produkuje, tylko pobiera, dlatego też nie zachodzi w tym przypadku żaden proces spalania czy gromadzenia spalin, popiołu i innych. Pompa ciepła w pełni wykorzystuje energię dostępną w środowisku naturalnym w zależności od wybranego rozwiązania- z wody, gruntu czy powietrza.

Jest to rozwiązanie w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego jako najlepszy sposób ogrzewania bez negatywnych aspektów.

Panele fotowoltaiczne do domu jednorodzinnego z natury

Fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna dzięki panelom PV zamienia naturalną energię słoneczną UV w energię elektryczną. Pozyskana energia ze słońca przemieniana jest w prąd elektryczny stały, skąd następnie trafia do falownika, który przekształca go w prąd zmienny do wykorzystania w domu. Nadwyżka energii wyprodukowanej trafia do sieci, skąd później może zostać ponownie wykorzystana w miesiącach o mniejszej efektywności.

Jest to rozwiązanie polegające na uzyskaniu darmowego prądu do wykorzystania w dowolnym celu.

Pompa ciepła i fotowoltaika z MultiSolar

Pompa ciepła i fotowoltaika
– zestaw idealny

Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, jednak ich część główna, czyli sprężarka, potrzebuje energii elektrycznej. W tym celu najlepszym rozwiązaniem okaże się połączenie jej z instalacjami fotowoltaicznymi. Dzięki ich użyciu uzyskamy darmową energię słoneczną dzięki odpowiednio zamontowanym panelem PV. Dlatego też przygotowaliśmy w pełni kompleksową ofertę o wielowymiarowych korzyściach.

Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązań możesz skutecznie zmniejszyć rachunki nawet do 200 zł za rok.

Zobacz wybrane realizacje pompa ciepła + fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne do domu
Panele fotowoltaiczne dla domu - wybrane realizacje 2

Z natury lubimy rozmawiać o energii 🙂 Zapytaj nas o pompę ciepła i fotowoltaikę.

Umów rozmowę z doradcą MultiSolar i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Ocenimy Twoją sytuację i uwarunkowania techniczne, zaplanujemy odpowiednie wymiary i moc instalacji, oszacujemy cenę.

Doradzimy również w kwestii finansowania i uzyskania ulg na zestaw pompa ciepła i fotowoltaika. 

Panele fotowoltaiczne dla domu - wybrane realizacje 1
Panele fotowoltaiczne do domu dla firm

Koszt inwestycji 

Zapotrzebowanie na energię elektryczną dla pompy ciepła w skali rocznej wynosi około 2 800 kWh, co daje nam realną cenę około 1700 zł w roku. Roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną na poczet ogrzewania domu, wody użytkowej i innych wynosi prawie 6 000 kWh, co daje nam około 3,5 tys. zł za rok.

W przypadku budynków o wyższym zapotrzebowaniu oscylującym w granicach 6 kw proponuje się montaż instalacji fotowoltaicznej, której cena wynosi około 26 tys. zł.

Wyprodukuje ona w skali roku około 5800 kWh, które pozwoli uzyskać około 3,5 tys. oszczędności rocznie. Zwrot poniesionych nakładów nastąpi po około 7 latach. Przez cały ten czas nasza energia będzie w pełni darmowa. Możemy znacznie skrócić ten czas poprzez dofinansowania z dotacji do odnawialnych źródeł energii.

 

Zapytaj ekspertów MultiSolar o zestaw pompa ciepła i fotowoltaika

Oferujemy kompleksowy zakres usług w zakresie instalacji zestawu pompa ciepła i fotowoltaika. Czy potrzebujesz pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu, firmy, wspólnoty mieszkaniowej, czy w gospodarstwie rolnym ? zajmiemy się kompleksowo Twoją inwestycją w Odnawialne Źródła Energii.

W razie potrzeby i możliwości pomożemy również w uzyskaniu korzystnego finansowania lub ulg na zestaw pompa ciepła i fotowoltaika. 

Multi Solar to:

Energia z natury

Twój dom, Twoja firma, gospodarstwo rolne, czy też spółdzielnia mieszkaniowa – zasilane z natury.

Oszczędności z natury

Nawet ponad 93% niższy rachunek za prąd. Zwrot inwestycji z natury
nawet w 5-6 lat. 

Dofinansowanie na pompy ciepła i fotowoltaikę

Dofinansowanie na fotowoltaikę możemy uzyskać z różnych źródeł, z programów takich jak:

  • Program Mój Prąd (5 tys. zł)
  • Program Czyste Powietrze,
  • Program Energia Plus,
  • Program Prosument 2,
  • Program Agroenergia
  • Ulga termomodernizacyjna.

W zależności od wybranego jest on skierowany do różnych odbiorców- przedsiębiorców, wspólnot mieszkaniowych, rolników, osób prywatnych. Ta forma to tylko jedna ze sposobów częściowego finansowania, poza tym można starać się o pożyczkę bankową lub wykorzystać leasing na instalacje PV. Dodatkowo w tym przypadku przysługuje również ulga termomodernizacyjna. Możliwe jest odliczenie do 53 tys zł na jedną osobę, co w przypadku małżonków daje kwotę do 106 tys. zł.

W przypadku osób prywatnych mamy do dyspozycji także program Czyste Powietrze, który przeznaczony jest dla właścicieli współwłaścicieli domów jednorodzinnych czy budynków mieszkalnych z odrębną księgą wieczystą.

Program Czyste Powietrze przeznaczony jest dla osób chcących wymienić kocioł wysokoemisyjny na ekologiczną formę ciepła. Pieniądze uzyskane w ten sposób możesz przeznaczyć na demontaż starego i zakup nowego źródła. Dofinansowania w ramach tego programu dla pomp ciepła dotyczy pompy powietrze-woda, woda-woda, powietrze-powietrze i gruntowe pompy ciepła. W zależności od rodzaju możesz uzyskać fundusze od 3 tys. zł do 20 tys. zł.

podstawowy poziom- dopłata do 25 tys. zł bez mikroinstalacji fotowoltaicznej, 30 tys. zł z panelami PV poziom podniesiony – dopłata do 32 tys. zł bez mikroinstalacji fotowoltaiki i 37 tys. zł z panelami PV.

Dotacjami możemy objąć także zakup i montaż pompy ciepła. W zależności od wybranej inwestycji mogą one osiągać nawet 70% kosztów. Są one realizowane przez gminy, powiaty czy Fundusze Wojewódzkie. Jak widać połączenie obu przedsięwzięć, pozwala nam na uzyskanie o wiele wyższej kwoty finansowania.

Chcesz oszczędzać ponad 93%
na każdym rachunku za prąd?

Opinie 

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na temat zestawu pompa ciepła i fotowoltaika.

Według nas fotowoltaika i pompa ciepła to obecnie najbardziej ekologiczne rozwiązania pozwalające na uzyskanie naprawdę wysokich oszczędności pod względem kosztów rocznych za użytkowanie domów i mieszkań. Dzięki temu jest to wysoko efektywne wyjście dla uzyskania wysokich korzyści w każdym gospodarstwie domowym. Obecne trendy mocno sprzyjają wprowadzaniu rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego.

 

Jak działamy?

Zobacz, jak działamy, aby dostarczyć Ci rozwiązania starannie dopasowane do Twoich potrzeb.

Analizujemy

Sprawdzamy dokładnie Twoją sytuację i uwarunkowania techniczne.

Doradzamy

Na podstawie analizy doradzamy najkorzystniejsze rozwiązania dla Ciebie.

Łączymy

Gdy już wszystko jest starannie zaplanowane, łączymy Twoją sieć ze słońcem.

Z natury korzyści
dla Ciebie

 Dzięki energii ze słońca oszczędzasz  co miesiąc nawet
ponad 93% na rachunkach za prąd.

Pompa ciepła i fotowoltaika z MultiSolar.pl

Zapraszamy do skorzystania z oferty MultiSolar.pl. Dostarczamy zestaw pompa ciepła i panele fotowoltaiczne do domu, do firmy, dla rolników, do wspólnoty mieszkaniowej – kompleksowo od A do Z. Doradzimy, zaplanujemy instalację pompy ciepła i fotowoltaiki, pomożemy w zorganizowaniu finansowania kredytem, dofinansowania, czy też ulgi termomodernizacyjnej. Na stronie oddajemy do Twojej dyspozycji również kalkulator rat kredytu na zakup paneli fotowoltaicznych. W MultiSolar.pl możesz liczyć na fachową pomoc z natury doświadczonych ekspertów.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o zestaw pompa ciepła i fotowoltaika.

Energia z natury jest dla Ciebie

Wykorzystaj nieskończoną energię słońca.

Włącz energię z natury z MultiSolar.pl

Porozmawiaj z DoradcąZobacz Blog Multisolar

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Doradzimy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania dla Twojej firmy!

Chcę otrzymywać połączenia głosowe na podany przeze mnie numer telefonu celem otrzymania informacji handlowej.
Chcę otrzymywać informacje handlowe na mój adres mailowy lub na mój numer telefonu podany w formularzu kontaktowym.